به وقت کتاب سوالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند

به وقت کتاب سوالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند

چند وقتی است تصمیم گرفتم تا کتاب‌های خوب و تاثیرگذاری را که مطالعه می‌کنم، در مقالاتی با عنوان به وقت کتاب در سایت معرفی کنم، تا شما عزیزان هم در صورت علاقه‌مندی آن را کتاب‌ها را مطالعه کنید. خیلی ممنونم از اینکه همراهمان هستید و مقالات را دنبال می‌کنید.

معرفی دو کتاب قبل را از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

به وقت کتاب – معرفی کتاب کیمیاگر

به وقت کتاب – معرفی کتاب اثر مرکب

به وقت کتاب- معرفی کتاب کافه ای به نام چرا؟

در این مقاله کتاب سوالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند ، را معرفی خواهم کرد.

 

درباره نویسنده:

کتاب سوالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند اثر دکتر ماریل آدامز است، وی موسس و رئیس انستیتوی پرس و جو و ابداع کننده تفکر سوالی است. در جایگاه مدیر، مشاور، مربی اجرایی و سخنگوی حرفه ای در برخی از شرکت های بزرگ جهان، است. او ابزار و مهارت های علمی، قدرتمند و دوستانه ای برای سوال و جواب ایجاد می کند که در سرتاسر جهان استفاده می شود.

به او لقب رئیس سوال داده اند. او عضو گروه مدیریت و آموزش کالج تربیت معلم دانشگاه کلمبیاست.
دکتر آدامز در تمرینات مشاوره ای اش قدرت تغییرپذیر تفکر سوالی را در اشخاص، مدیران، تیم ها، سازمان ها و انجمن ها زیر نظر داشت. پیش از این که تاثیر دنیای تجارت و سازمانی توجهش را جلب کند، بیست و پنج سال روان پزشک بود.

اولین کتاب ماریل، هنر پرسشگریراهنمایی برای درمان کوتاه مدت مبتنی بر پرسش به عنوان مقاله پیشرفته و تأثیرگذار در زمینه روان درمانی ستوده شده است.

 

سوالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند ، ده ابزار قدرتمند برای زندگی و کار

این کتاب در ۱۲ فصل به شکل کتاب های رمان داستانی را پیوسته بازگو می کند تا در عمل کارایی این سوالات را تفهیم نماید. این کتاب می‌تواند به شما و کسانی که برایتان مهمند کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشید. در این کتاب توضیح داده می‌شود که چطور مردم فکر می‌کنند، احساس می‌کنند، رفتار می‌کنند و تغییر می‌کنند.

 

در پشت کتاب می خوانیم:

این کتاب سرشار از ایده‌هایی عالی است و در آن یک روش جدید و مطمئن برای فکر کردن معرفی شده است که میتواند تاثیر مثبت بر زندگی همه ما بگذارد.

دکتر ماریل آدامز روش‌ها، مهارت‌ها و ابزارهایی برای اجرای ساده تفکر سوالی، در خانه یا محل کار، ارائه میدهد و به ما میآموزد چطور میتوانیم با تمرکز بر یادگیری به جای قضاوت کردن، موثرتر و کارآمدتر باشیم.

دکتر آدامز قدرت پرسش‌گری را در جهت‌دهی به تفکر و در نتیجه اعمال و نتایج آن به ما خاطر نشان میکند که ما می توانیم با طراحی قدرتمندترین سوالات برای رسیدن به هدف، روی آینده تاثیر بگذاریم.

 

چرا باید این کتاب را خواند؟

خواندن این کتاب می تواند به شما کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشید این کتاب سرشار از ایده های عالی است؛ درسیستم ابزار ماریل آدامز که آن را تفکر سوالی می نامند یک روش جدید و مطمئن برای فکرکردن معرفی شده است که می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی همه ما بگذارد. شما در این کتاب ایده های بسیاری برای کمک کردن به خودتان خواهید یافت و هم چنین روش ها و مهارت ها و ابزارهایی برای اجرا کردن راحت تفکر سوالی به دست خواهید آورد. نویسنده ابتدا سعی می کند نشان دهد که چگونه می توان با تمرکز بر یادگیری به جای قضاوت کردن موثرتر و کارآمدتر بود. قدرت پرسشگری در جهت دهی به تفکر و در نتیجه اعلام نتایج آن غیرقابل انکار است. ما با طراحی قدرت مند ترین سوالات برای رسیدن به هدفمان قادر خواهیم شد روی آینده تاثیر بگذاریم. این کتاب همچنین ۱۰ ابزار قدرتمند برای زندگی و کار  را به شما ارائه می دهد.

 

موضوع اصلی کتاب:

در خلال خواندن داستان این کتاب با ده ابزار قدرتمند برای تفکر سؤالی آشنا می‌شویم.

تفکر سوالی یک سیستم مهارت‌‎ها و ابزار است که از سوالات برای گسترش نحوه برخورد با تقریبا هر وضعیتی استفاده می کند. و باعث می شود نتایج بهتری بدست آید.

زندگی سرشار از سوال است حتی اگر ندانیم هزاران سوال روزانه از خود می پرسیم.

مثال: همین امروز که می خواستید از خانه خاج شوید قبل از آن رفتید سر کمد لباس: چه آگاه بودید یا آگاه نبودید حتما حتما از خود پرسیدید: کجا قرار است بروم؟ هوا چطور است؟ کدام لباس مناسب من و آن فضا است؟ و بعد لباسی را انتخاب و پوشیده اید.

هدف این کتاب این است که به سوالات خود در بیشتر اوقات آگاه باشید. بخصوص در چالشها، مشکلات و مسائلی که با آن روبرو می شوید پاسخهایی که به سوالات می دهید زندگی شما را می سازد.

 

ده ابزار تفکر سؤالی:

ابزار ۱ – ناظر درونیتان را تقویت کنید

در این فصل بن می‌آموزد چطور خود را از بیرون بنگرد و به دور از حالت قضاوت کننده افکار، احساسات و اعمالش را ببیند. جوزف توضیح می‌دهد که همه ما این قابلیت نظارت کننده را داریم. گاهی اوقات شبیه حس تماشای یک فیلم است کخ خودمان هنرپیشه آن هستیم.

هر چقدر قابلیت نظاره‌گر خودمان را تقویت کنیم، افکار، احساسات و اعمالمان را بیش‌تر می‌توانیم کنترل کنیم و کمتر از سوی افراد و حوادث اطرافمان کنترل می‌شویم.

 

ابزار  ۲ – از نقشه انتخاب به عنوان راهنما استفاده کنید.

در سراسر داستان نقشه انتخاب به بن کمک می‌کند از نوع سؤالاتی که می پرسد آگاه شود و در نظر بگیرد که چطور می تواند سؤالاتش را تغییر دهد تا به بهترین نتایج برسد.

 

 

نقشه انتخاب یک راهنما و خلاصه بصری برای درک طرز فکر و سؤالات قضاوت کننده یا یادگیرنده است و آینده‌ای که ایجاد می‌کند.

 

ابزار ۳ – قدرت سؤالات را به کار بیندازید

تمام اعمال ما ناشی از سؤالاتی درونی‌ای است که شاید از پرسیده شدنشان آگاه باشیم یا نباشیم. وقتی بن متوجه شد سوالاتی که از خودش می پرسد تأثیر زیادی روی نتایج دارد شروع به تغییر کرد. بعد سؤالاتش را با استفاده از سیستم تفکر سؤالی از یکدیگر جدا کرد.

آگاه‌تر شدن از سؤالات شخصی و افزایش کمیت و کیفیت سؤالات درونی نقش مؤثری در زندگیتان بازی می‌کند.

 

ابزار ۴ – طرز فکر و سؤالات قضاوت کننده و یاد گیرنده را تشخیص دهید

این ابزار کمک به تشخیص طرزفکرهای قضاوت کننده و یادگیرنده می‌کند و اینکه چطور روی تفکر، اعمال، روابط و نتایج شما تأثیر می گذارد. در فصل ۳ کتاب، جوزف به بن نشان می‌دهد چطور از فهرست سؤالات قضاوت کننده یا یادگیرنده برای تشخیص انواع سؤالاتی که می‌پرسد و اثرشان روی خودش یا دیگران و شرایط اطرافش استفاده کند.

سؤالات قضاوت کننده / یادگیرنده

قضاوت کننده یادگیرنده
چه چیزی خراب شده  است؟ چه کاری جواب می‌دهد؟
تقصیر کیست؟ من مسئول چه هستم؟
کجای کارم اشتباه است؟ چه می‌خواهم؟
چطور می‌توانم ثابت کنم حق با من است؟ چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم؟
چطور این می‌تواند مسئله باشد؟ حقایق کدامند؟ چه فایده‌ای دارند؟
چرا فلانی این قدر احمق است؟ فلانی به چه فکر می‌کند، چه می‌خواهد، چه احساسی دارد؟
چطور می‌توانم کنترل داشته باشم؟ هدف کلی‌ام چیست؟
چرا خودمان را به دردسر بیندازیم؟ احتمالات دیگر چیست؟

 

 

ما هر دو نوع سؤال را می پرسیم و این قدرت را داریم که در هر لحظه هر کدام را که دوست داریم، بپرسیم.

 

ابزار ۵ – با حالت قضاوت کننده دوست شوید

هرچقدر بیشتر حالت قضاوت کننده را در خودمان یا دیگران بپذیریم، آزادانه‌تر می‌توانیم تصمیمات بهتری را در هر وضعیتی بگیریم. آگاهی و پذیرش حالت قضاوت کننده مهم است، چون توانایی ما را برای رفتن به حالت یادگیرنده قوی‌تر می‌کند. در حالت یادگیرنده بیش‌ترین کارایی، هماهنگی و ارتباط با دیگران را داریم.

 

ابزار ۶ – پیش فرض ها را زیر سؤال ببرید

ممکن ما پیش‌فرض‌های اشتباهی از اطرافیان داشته باشیم. این پیش‌فرض‌های غلط ارتباطات مؤثر را تضعیف می‌کرد و ایجاد رابطه‌ای رضایت بخش را ناممکن می‌ساخت.

در حقیقت فرض کردن، باور کردن درستی چیزی است که اساس درستی ندارد. پیش‌فرض‌های غلط می‌تواند در تلاش‌های ما برای رسیدن به اهدافمان خرابکاری کند. هربار که بتوانیم یک نقطه تاریک را در پیش‌فرض‌هایمان روشن کنیم بینش جدید و احتمالات خلاقانه جدیدی بدست می‌آوریم که به ما اجازه می‌دهد به طرق مصبت رو به جلو حرکت کنیم.

 

ابزار ۷ – از سؤالات جابجایی استفاده کنید

سؤالات جابجایی سؤالاتی هستند که شما را از حالت قضاوت کننده به حالت یادگیرنده می‌برند. همه ما از سؤالات جابجایی استفاده می کنیم چه متوجهش باشیم چه نباشیم. هر چقدر از نحوه عملکرد آن‌ها اگاه‌تر باشیم، بیشتر می‌توانیم به عمد از آنها استفاده کنیم.

 

چند سؤال جابجایی:

  • آیا در حالت قضاوت کننده هستم؟
  • آیا این حسی بود که می‌خواستم داشته باشم؟
  • آیا این کاری بود که می‌خواستم انجام دهم؟
  • بیشتر دوست دارم کجا باشم؟
  • چطور می‌توانم به آنجا برسم؟
  • حقایق چه چیزهایی هستند؟
  • چه پیش‌فرش‌هایی داشته‌ام؟

استفاده از این پرسش‌ها ما را از موضع قضاوت کننده به یادگیرنده منتقل می‌کند. یکبار دیگر تصویر نقشه انتخاب را بادقت نگاه کنید.

 

ابزار ۸ – تیم‌های یادگیرنده ایچاد کنید

تیم‌های یادگیرنده بسیار مؤثرتر از تیم‌های قضاوت کننده‌اند. تجربه کار کردن در تیم‌ها می‌تواند مشکل باشد و اغلب افراد با این مشکلات به شیوه‌های قضاوت کننده رفتار می‌کنند. در تیم‌های یادگیرنده افراد تیم براساس نقشه انتخاب با هم در ارتباط قرار می‌گیرند.

 

ابزار ۹ – با طوفان سؤال پیشرفت را خلق کنید

طوفان سؤال زمانی استفاده می‌شود که پیشرفت در تصمیم‌گیری، حل مشکل، طراحی راهبردی و ابداع مدنظر است. هدف ایت ابزار این است که بیشترین سؤال ممکن را ایجاد کند. انتطار می‌رود بعضی از این سؤالات راه‌ها و جهت‌های جدید رضایت بخشی را نمایان کند. 

 

طوفان سؤال براساس سه پیش‌فرض است:

۱- نتایج عالی با سؤالات عالی شروع می‌شود

۲- بیشتر سؤالات می‌تواند با سؤالات درست کافی حل شود

۳- سؤالاتی که از خودمان می‌پرسیم اغلب پرثمرترین گشایش‌ها را برای احتمالات و افکار جدید تدارک می‌بیند

در استفاده از این ابزار سؤالات را با طرزفکر یادگیرنده ایجاد کنید و از رفتن به موضع قضاوت کننده بپرهیزید.

 

ابزار ۱۰ – دوازده سؤال برتر برای رسیدن به موفقیت را بپرسید

۱- چه می‌خواهم؟

۲- انتخاب‌های من کدامند؟

۳- چه پیش‌فرض‌هایی دارم؟

۴- مسئول چه چیزی هستم؟

۵- چطور می‌توانم جور دیگری به این مسئله نگاه کنم؟

۶- طرف مقابلم به چه فکر میکند، چه می‌خواهد و چه  احساسی دارد؟

۷- چه چیزی را از قلم انداخته‌ام یا نادیده گرفته‌ام؟

۸- چه می‌توانم بیاموزم؟

… از این شخص یا موقعیت

… از این اشتباه یا خطا

… از این موفقیت

۹- کدام مراحل بیش‌تر معنا می‌دهد؟

۱۰- چه سؤالاتی باید از خودم یا دیگران بپرسم؟

۱۱- چطور می‌توانم شرایط فعلی را به برد-برد تبدیل کنم؟

۱۲- چه احتمالی وجود دارد؟

این فهرست از سؤالات را کنار دست داشته باشید تا بتوانید اغلب مواقع به آن نگاه کنید. اگر این سؤالات را به قدر کافی تکرار کنید، به بخش طبیعی فکر کردنتان تبدیل می‌شود و کمک می‌کند به نتایج موفقیت آمیزتر و راضی‌کننده‌تری در زندگی روزمره برسید.

 

ممنونم که ما را همراهی می‌کنید. منتظر شنیدن نظرات شما عزیزان در بخش نظرات در سایت هستم.

دلتون امیدوار و زندگیتون باصفا

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *