گزارش کارسوق آموزشی ایده‌شو دیده‌شو

گزارش کارسوق آموزشی ایده‌شو دیده‌شو

کارسوق آموزشی ایده‌شو دیده‌شو ، مورخ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۶ در یکی مدارس دخترانه مقطع اول متوسطه، منطقه ۱۰ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

این کارسوق آموزشی به منظور معرفی مسابقه دانش آموزی “ایده‌شو دیده‌شو” در محل مدرسه برگزار گردید.

به طور کلی ” ایده شو، دیده شو” یک رقابت جذاب برای سنجش میزان مهارت های فردی دانش آموزان است. قرار است در قالب یک رقابت جذاب اعضای هر تیم، با داشتن مهارت تفکر جمعی و آشنایی با ایده پردازی، راهی برای فروش و ارائه یک محصول و یا خدمت، از طریق اینترنت را بیابند. این مسابقه به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم پایه کسب و کارهای نوین طراحی گردیده‌است.

در این کارسوق یکروزه دانش‌آموزان با قوانین کلی و روند اجرایی، مسابقه آشنا گردیدند.

سرکار خانم غزاله امیدوار، مدرس مهارت‌های بهبود فردی و کسب‌و‌کار، در این کارسوق آموزشی، مفاهیم اساسی بوم کسب و کار را آموزش دادند و با ارائه مثال‌های مختلف به بررسی مدل‌های مختلف کسب وکار پرداختند.

دانش آموزان پس از آشنایی با اصول کار تیمی، در قالب تیم‎‌های ۴ نفره گروه‌بندی شدند.

سپس اعضای هر تیم، به ایده‌پردازی در خصوص مثال‌های تعیین شده پرداختند و به صورت عملی با روند طراحی مدل کسب و کار آشنا گردیدند. 

در نهایت هر تیم ایده خود را معرفی کرد و دوستان حاضر در دیگر تیم‌ها با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به تکمیل ایده‌ها پرداختند. 

این آموزش منطبق بر سند تحول بنیادین آموزش ساحت تربیت اقتصادی- حرفه‌ای دانش آموزان، طراحی گردیده است. امیدواریم با ارائه آموزش‌های مهارت مالی در مدارس، گامی مؤثر در جهت رشد و آگاهی دانش‌آموزان برداریم تا آگاهانه در مسیر انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی گام بردارند. 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *